Nokia, we współpracy z Katedrą Matematyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej, ma zaszczyt zaprosić na cykl sześciu wykładów „Data Science @ Nokia” poświęconych tematyce sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. W ramach wykładów główny nacisk zostanie położony na aspekty związane z zastosowaniem nowoczesnych metod analizy i przetwarzania danych w rozwiązywaniu problemów biznesowych. Zaprezentowane techniki i metody zostaną poparte licznymi przykładami ilustrującymi, w jaki sposób wiedza teoretyczna jest wykorzystywana w Nokii do automatyzacji procesów i rozwoju strategii komercyjnej firmy.

Plan ramowy wykładów przedstawia się następująco:
1. Data Science at Nokia.
2. Data Collection & Preprocessing.
3. Descriptive Analytics.
4. Predictive Analytics.
5. Prescriptive Analytics.
6. Data Visualization.

Wykłady zostaną wygłoszone przez członków Nokia Artificial Intelligence Laboratory – zespołu działającego w ramach jednostki Commercial Management and Business Digitalization. CMBD zajmuje się wspieraniem głównego kierownictwa firmy w podejmowaniu decyzji biznesowych w oparciu o dane. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych (m.in. studentów, wykładowców, pracowników firmy) na pierwszy wykład, który odbędzie się:

Gdzie?
Politechnika Wrocławska
Budynek A-1
ul. Wyspiańskiego 27
50-370 Wrocław
sala 329

Kiedy?
Wtorek, 8. stycznia 2019 o 17.05
Wykłady będą odbywały się z dwutygodniową częstotliwością i będą prowadzone po angielsku. Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny.

Osoba kontaktowa:
dr inż. Witold Pawlus
[email protected]